Tepelné zdroje

Firma VK TECHNIK se již od svého založení soustředí vedle regulačních systémů i na alternativní zdroje energií jako jsou solární systémy, tepelná čerpadla či kotle na tuhá paliva. Naše firma se specializuje na dodávky specializovaných technologií, kterými si běžné topenářské firmy nezabývají (nebo jen okrajově). Při realizaci zakázek tedy běžně  spolupracujeme s lokálními topenářskými firmami, ale v případě zájmu ze strany zákazníka jsme schopni dodat celý topný systém od návrhu až po realizaci.

Veškerou technologii lze lze kombinovat s naší měřící a regulační technikou či integrovat do systému inteligentního domu.

 

Solární systémy

Jsme autorizovaná montážní firma pro vakuové sluneční kolektory „SA/SB-58/1800-18“

SA/SB-58/1800-18

Solární vakuový trubicový kolektor SA/SB.58/1800/18 je sestaven z 18 vakuovaných skleněných trubic. V ose každé trubice je fixovaný měděný tepelný jímač typu „HEAT PIPE”. Kolektory jsou vhodné pro celoroční použití pro ohřev teplé vody, pro podporu vytápění a ohřev bazénů. Vhodné pro všechny typy se sklonem 15° až 50°, pro rovné střechy je přípraven nerezový stojan se sklonem 45°. Díky kruhovému průřezu absorpční plochy je možné kolektory použít i na střechy s jinou než jižní orientací.

solar-colector

 

 

Tepelná čerpadla

Abychom mohli našim zákazníkům poskytnout nejkvalitnější i cenově dostupná tepelná čerpadla, jsme autorizovanou montážní firmou mnoha značek vyrábějících tepelná čerpadla (např. Stiebel Eltron, Regulus, a dalších…)

V naší nabídce naleznete všechny typy tepelných čerpadel.

Vzduch / Voda

Jedná se o nejpoužívanější druh tepelného čerpadla, čerpadlo odnímá teplo z okolního vzduchu a přenáší jej na médium, které ohřívá zásobník vody. Výhodou tohoto systému jsou nižší pořizovací náklady a rychlá instalace. Nevýhodou je závislost na klimatických podmínkách, s klesající venkovní teplotou totiž klesá i účinnost tepelného čerpadla.

Voda / Voda

Méně častý a však stále velice používaný systém tepelného čerpadla je voda/voda. Tento systém odnímá teplo z povrchového vrtu (stejný vrt jaký se dělá při vrtání studny), získané teplo poté předává pomocí média do zásobníku s vodou. Výhodou tohoto systému je konstantní teplota prostředí ze kterého se odnímá teplo a tím i konstantní topný faktor. Nevýhodou je navýšení pořizovacích nákladů o dva povrchové vrty, další nevýhodou je závislost na vydatnosti vrtu (množství vody).

Země / Voda

Nejméně používaný systém tepelných čerpadel je země/voda, nicméně se jedná o nejspolehlivější variantu. V tomto případě je odnímáno teplo ze země pomocí zemního kolektoru. Mezi nevýhody patří vyšší pořizovací náklady a poměrně rozsáhlé zemní práce (dle výkonu tepelného čerpadla). Odměnou za zmíněné nevýhody je systém s konstantní teplotou prostředí ze kterého se odnímá teplo (pohybuje se max v řádech jednotek stupňů Celsia) a tím i konstantní výkon tepelného čerpadla a o proti systému voda/voda zmizí i obavy o vydatnost povrchového vrtu.

 

 

 

Kotle na tuhá paliva DEFRO

Firma VK TECHNIK je autorizovaným prodejcem kotlů DEFRO (více na stránkách www.defro.cz), dodáváme kotle na tuhá paliva, automatizovaná kotle i průmyslová vytápění.

 
Comments are Closed