Průmyslová regulace

Zajišťujeme komplexní dodávky měřících a regulačních systémů od návrhu až po realizaci. Pro naše řešení využíváme osvědčenou měřicí, řídicí a regulační techniky společnosti MICROPEL s.r.o, která působí na trhu od roku 1995. Portfólio firmy MICROPEL nám umožňuje realizovat jak malé aplikace (regulace vytápění, klimatizace) tak i složité systémy (řízení výrobních procesů). Na výrobky společnosti MICROPEL je standardně poskytována záruční lhůta v délce 5 let.
Produktové portfólio firmy MICROPEL je tvořeno především několika řadami volně programovatelných řídících automatů určených pro různě náročné aplikace. Patří však do něj také rozšiřující periférie, prostředky pro komunikaci – převodníky na různá komunikačních rozhraní, hardwarové doplňky – napájecí zdroj, galvanické oddělení komunikační linky.

Měřící a regulační prvky lze kombinovat s ostatními technologiemi, které dodáváme viz. tepelné zdroje či systému inteligentního domu.

 

Regulační automaty

Řídicí systém 400

Jedná se o řadu výkonných modulárních řídících automatů MPC405 a periferních jednotek MEX401 a MEX402.Kombinaci vstupů a výstupů lze volit vhodnou kombinací volitelných modulů (max.3 v každém zařízení). Propojení MPC400 a periferních jednotek je realizováno rychlou linkou EX-BUS. Konfigurace jednotlivých jednotek probíhá z PC po rozhraní USB. PLC MPC405 disponuje barevným grafickým displejem.

 

 Modulární PLC MPC300

Jedná se o volně programovatelné automaty modulární koncepce. Tedy kombinaci vstupů a výstupů a vybavení automatu lze volit vhodnou kombinací 3 základních modelů této řady a několika dopňkových modulů. Svojí komunikací, síťovou podporou a návazností na ostatní prostředky jsou kompatibilní se všemi ostatními automaty systému Micropel.Automaty řady MPC300 jsou určeny pro zástavbu do standardních rozvodnic s lištami DIN 35.

 

 Kompaktní PLC MPC220

Řada PLC s pevnou konfigurací I/O a s atraktivními vlastnostmi, které vyniknou zejména v malých a středních aplikacích a v aplikacích MaR. Všechny typy mají stejné osazení vstupů/výstupů (celkem 20 I/O), v provedení AC navíc možnost napájení z 230VAC. Univerzální vstupy jsou individuálně konfigurovatelné pro různá analogová měření nebo teplotní čidla Pt100, Pt1000, Ni1000. Univerzální výstupy lze využít jako digitální nebo analogové …

 

Kompaktní PLC řady K

Řada K nabízí uživateli dva typy kompaktních automatů s operátorským panelem a dostatečným počtem vstupů/výstupů pro realizaci malých a středních aplikací. Automaty mají stejné procesorové jádro a tudíž stejné programové možnosti jako řada MPC300. U této řady byla zvolena koncepce pevných konfigurací vstupů/výstupů. Automaty řady K jsou umístěny v celokovovém krytu s krytím IP65 a montují se do vyříznutého otvoru zepředu na panel.

 

Malé PLC řady M

Řada M představuje typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace. Automaty se svou povahou blíží jednoúčelovým regulátorů ovšem s tím, že jsou programovatelné. Programovat se dají pouze ve starší a jednodušší verzi jazyka Simple (verze 2).

 

 

Terminály

Terminály jsou zařízení, které nemají vlastní vstupy a výstupy. Jsou vybaveny připojením na linku RS485 s protokolem PesNet a to pomocí převodníku protokolů nebo přímo pomocí vlastního ovladače. Terminály s vestavěným PLC umožňují kromě zobrazení a nastavování hodnot síťových proměnných řešit i řídící a regulační algoritmy a jsou prgramovatelné pomocí jazyka Simple v.4.

Terminály MT201/MT201H

Terminály MT201 a MT201H jsou pokojové terminály navržené pro montáž do rámečků ABB Praga Time a Element podobně jako pokojový ovladač EX05. Obsahují zároveň plnohodnotné PLC se zálohovaný reálným časem a datovou pamětí.

 

 Hakko GT606

Hakko GT606 představuje označení sestavy grafického terminálu Hakko Monitouch V606eC20 (8 barev, rozlišení 320×240 pixelů) s dotykovou obrazovkou a komunikačního převodníku CA3HK pro připojení k síti automatů.

 

 

Komunikační převodníky

Jedná se o skupinu zařízení, která umožňují propojení zařízení Micropel komunikujících po lince RS485 protokolem PesNet s vnějším světem, tedy především osobními a průmyslovými PC (programovými prostředky pro konfiguraci a vizualizační systémy), GSM terminálem popř. linkovým modemem, ale i zařízeními ostatních výrobců. Tyto převodníky jsou nezbytné pro programování a konfiguraci všech zařízení firmy Micropel.

CA21

Komunikační převodník USB/RS485 (PesNet) pro komunikaci mezi PC a sítí zařízení Micropel vybavený blokovým přenosem dat, vylepšenou a především zrychlenou komunikací s automaty i hostitelským počítačem.

 

 CA3

Komunikační převodník RS232/RS485(PesNet) pro komunikaci mezi PC a sítí zařízení Micropel. Převodníkem CA3 lze také realizovat GSM bránu pro vzdálenou komunikaci prostřednictvím SMS zpráv. Převodník CA3 také disponuje funkcí synchronizace dat více sítí PesNet.

 

CA4

Komunikační převodník ETHERNET/RS485(PesNet) pro komunikaci mezi PC a sítí zařízení Micropel. Převodník CA4 umožňuje synchronizaci dat sítí PesNet a obsahuje také Webserver, pomocí něhož lze realizovat vzdálený monitoring a vizualizaci provozních parametrů a dat. Nastavení komunikačních možností tohoto převodníku je velice rozsáhlé a variabilní.

 

CA4EGN

Komunikační převodník pro propojení systému MICROPEL® a inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n®.

 

 

Rozšiřující periferie

Řada inteligentních periferií Micropel EX je koncipována jako doplněk k automatům systému Micropel na rozšíření jejich vstupů, výstupů a dalších funkčních vlastností. Základním společným rysem všech periferií řady EX je jejich schopnost komunikace po lince RS485 sítě PESnet a možnost výměny dat s automaty zapojenými v síti pomocí síťových proměnných. Periferie nemají žádný vlastní výkonný program.

Vícefunkční ovladače

Do této skupiny periferií spadají interiérové zařízení určené pro komunikaci s obsluhou, tedy nastavení požadovaných provozních parametrů popř. vizualizaci měřených parametrů. Periferie EX 01A a EX 05 mají v sobě navíc zabudován sensor teploty popř. vlhkosti a poskytují tyto hodnoty do sítě PesNet.

 

 Vstupně/výstupní periferie

Jedná se o skupinu zařízení umožňující jednoduše rozšírit řídící systém MICROPEL o další vstupy a výstupy s možností zabudování na DIN lištu nebo přímo do instalačních krabic určených k zabudování pod omítku. Základním společným rysem je schopnost těchto zařízení komunikovat po lince RS485 v systému MICROPEL. Periferie nemají žadný vlastní výkonný program, pouze \“propojují\“ svoje vstupy a výstupy do sdílených síťových proměnných.Jejich konfigurace probíhá přímo ve vývojovém prostředí StudioWin.

 

Ostatní periferie

Tato kategorie obsahuje zatím pouze jednu periferii EX06 sloužící pro bezkontaktní identifikaci. Používá se především jako součást identifikačního docházkového systému, ale je možné ji také zabudovat do strojů a výrobních zařízení pro identifikaci polohy některé z částí.

 
Comments are Closed