Inteligentní domy a ovládání přes internet

Inteligentní dům, který lze ovládat z mobilního telefonu se dnes stává čím dál běžnějším. Hlavními důvody jsou stále dostupnějších technologie, úspora energií a zejména výrazně vyšší komfort bydlení. Základním rysem každého inteligentního domu je maximální integrace dostupných technologií do jediného spolupracujícího ekosystému.

Integrace jednotlivých technologií v domě přináší téměř vždy užitek, integrací topného systému s venkovními roletami lze efektivně dům vytápět i ochlazovat, vhodnou integrací jednotlivých zdrojů tepla lze zvýšit celou účinnost systému, atd.

Součástí inteligentního domu může být i dálkové ovládání systému z mobilního telefonu, tabletu, počítače či chytré televize. Systém stačí doplnit o komunikační zařízení a napojit jej na naši hostingovou službu VisualREG, zprostředkující komunikaci vašeho domu s mobilním telefonem.

 

Inteligentní dům

I když je vhodnější uvažovat o domu jako jednom ekosystému již ve fázi tvorby projektu, je možné upravit i existující instalaci. Není důležité zda se jedná o novostavbu či starší dům, vždy přistupujeme k realizaci zcela individuálně a snažíme se společně se zákazníkem nalézt nejvhodnější řešení konkrétní implementace.

Pro naše řešení využíváme osvědčenou měřicí, řídicí a regulační techniku společnosti MICROPEL jejíž technologie nám umožňuje snadnou a modulární realizaci inteligentního domu. Na výrobky společnosti MICROPEL je standardně poskytována záruční lhůta v délce 5 let.

Technologie, které využíváme pro řízení inteligentního domu jsou stejné jako technologie které využíváme pro průmyslové systémy. To zaručuje vysokou spolehlivost a odolnost použitých komponent. Více informací se můžete dozvědět na stránce „Průmyslová regulace“. K inteligentnímu dům Vám můžeme dodat i technologií potřebnou pro ohřev teplé užitkové vody či celé vytápění domu viz. tepelné zdroje.

 

Dálkové ovládání domu – VisualREG

Jak VisualREG funguje ?

VisualREG je aplikace hostovaná na zabezpečených serverech, která komunikují s vašim domem pomocí šifrované komunikace. Uživateli prezentuje data pomocí intuitivního grafického rozhraní v jeho mobilním telefonu, tabletu či počítači.

 

Jaké zařízení potřebuji pro ovládání domu na dálku ?

K zobrazení vizualizace vám postačí libovolné zařízení s přístupem na internet a webovým prohlížečem. Aplikace vám bude fungovat na běžném počítači či notebooku s různými operačními systémy (Windows, Linux, Mac OS X), tak na mobilních zařízeních jako jsou chytré telefony s operačním systémem Android, iOS (iPhone) či Windows Mobile nebo s tablety iPad, Android, atd…

 

Co se stane v případě, že dům bude dočasně bez internetu ?

V případě, že dojde k dočasnému výpadku internetu v domácnosti (např. povětrnostní podmínky v případě WiFi internetu) bude omezena pouze možnost ovládání domu přes internet (z mobilního telefonu apod.), ale dům bude fungovat zcela nezávisle dle nastavených pravidel. Inteligentní dům je zcela autonomní a veškerá logika je obsažena v průmyslovém PLC automatu, který je součástí dodávky inteligentního domu.

visualreg-screenshot-1 visualreg-screenshot-3 visualreg-screenshot-2

 
Comments are Closed