Autor: VK TECHNIK

Tepelné zdroje

Firma VK TECHNIK se již od svého založení soustředí vedle regulačních systémů i na alternativní zdroje energií jako jsou solární systémy, tepelná čerpadla či kotle na tuhá paliva. Naše firma se specializuje na dodávky specializovaných technologií, kterými si běžné topenářské firmy nezabývají (nebo jen okrajově). Při realizaci zakázek tedy běžně  spolupracujeme s lokálními topenářskými firmami, ale v případě zájmu ze strany zákazníka jsme schopni dodat celý topný systém od návrhu až po realizaci.

Veškerou technologii lze lze kombinovat s naší měřící a regulační technikou či integrovat do systému inteligentního domu.

 

Solární systémy

Jsme autorizovaná montážní firma pro vakuové sluneční kolektory „SA/SB-58/1800-18“

SA/SB-58/1800-18

Solární vakuový trubicový kolektor SA/SB.58/1800/18 je sestaven z 18 vakuovaných skleněných trubic. V ose každé trubice je fixovaný měděný tepelný jímač typu „HEAT PIPE”. Kolektory jsou vhodné pro celoroční použití pro ohřev teplé vody, pro podporu vytápění a ohřev bazénů. Vhodné pro všechny typy se sklonem 15° až 50°, pro rovné střechy je přípraven nerezový stojan se sklonem 45°. Díky kruhovému průřezu absorpční plochy je možné kolektory použít i na střechy s jinou než jižní orientací.

solar-colector

 

 

Tepelná čerpadla

Abychom mohli našim zákazníkům poskytnout nejkvalitnější i cenově dostupná tepelná čerpadla, jsme autorizovanou montážní firmou mnoha značek vyrábějících tepelná čerpadla (např. Stiebel Eltron, Regulus, a dalších…)

V naší nabídce naleznete všechny typy tepelných čerpadel.

Vzduch / Voda

Jedná se o nejpoužívanější druh tepelného čerpadla, čerpadlo odnímá teplo z okolního vzduchu a přenáší jej na médium, které ohřívá zásobník vody. Výhodou tohoto systému jsou nižší pořizovací náklady a rychlá instalace. Nevýhodou je závislost na klimatických podmínkách, s klesající venkovní teplotou totiž klesá i účinnost tepelného čerpadla.

Voda / Voda

Méně častý a však stále velice používaný systém tepelného čerpadla je voda/voda. Tento systém odnímá teplo z povrchového vrtu (stejný vrt jaký se dělá při vrtání studny), získané teplo poté předává pomocí média do zásobníku s vodou. Výhodou tohoto systému je konstantní teplota prostředí ze kterého se odnímá teplo a tím i konstantní topný faktor. Nevýhodou je navýšení pořizovacích nákladů o dva povrchové vrty, další nevýhodou je závislost na vydatnosti vrtu (množství vody).

Země / Voda

Nejméně používaný systém tepelných čerpadel je země/voda, nicméně se jedná o nejspolehlivější variantu. V tomto případě je odnímáno teplo ze země pomocí zemního kolektoru. Mezi nevýhody patří vyšší pořizovací náklady a poměrně rozsáhlé zemní práce (dle výkonu tepelného čerpadla). Odměnou za zmíněné nevýhody je systém s konstantní teplotou prostředí ze kterého se odnímá teplo (pohybuje se max v řádech jednotek stupňů Celsia) a tím i konstantní výkon tepelného čerpadla a o proti systému voda/voda zmizí i obavy o vydatnost povrchového vrtu.

 

 

 

Kotle na tuhá paliva DEFRO

Firma VK TECHNIK je autorizovaným prodejcem kotlů DEFRO (více na stránkách www.defro.cz), dodáváme kotle na tuhá paliva, automatizovaná kotle i průmyslová vytápění.

 

Fotovoltaické elektrárny

I když nebudou mít solární elektrárny a bioplynové stanice  uvedené do provozu v roce 2014 nárok na provozní podporu, existuje mnoho instalací, kde se bez solární elektrárny neobejdeme. Dobrý příkladem mohou být různé ostrovní systémy jako chaty, měřící stanice, atd. kde je stále ekonomicky výhodné nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu.

Našim zákazníkům nabízíme kvalitní fotovoltaické panely v kombinaci se solární elektronikou značky Fronius. Abychom Vám mohli poskytnou kompletní služby, stala se firma VK TECHNIK autorizovanou montážní a servisní firmou zasíťovaných střídačů (měničů) Fronius.

 

Fronius Galvo

Střídač připravený pro budoucnost pro malé instalace zaměřené na vlastní spotřebuVe výkonové kategorii v rozmezí od 1.5 do 3.1 kW je Fronius Galvo ideální pro domácnosti – je vhodný především pro systémy s vlastní spotřebou. Integrované relé Energy management umožňuje maximalizovat vlastní spotřebu. Řada dalších chytrých funkcí dělá Fronius Galvo jeden z nejvíce připravených střídačů pro budoucnost ve své třídě: například – integrované ukládaní dat, jednoduché připojení k internetu přes WLAN, nebo plug-in card technologie pro přidání dalších funkcí.-  Vhodný pro všechny technologie panelů díky galvanickému oddělení
–  Nový výklopný systém pro rychlou a snadnou instalaci
–  Nízká hmotnost (16,8 kg) a kompaktní velikost
–  Pro vnitřní a venkovní instalaci (vysoká ochrana IP 55)

 

 Fronius IG Plus

Maximální zisk. Za každého počasí.První multi-účelové zařízení. Spolehlivost a bezbečí maximálních výnosů.Generace střídačů Fronius IG Plus představuje další stupeň vývoje úspěšné koncepce. Pro maximální jistotu výtěžnosti, mnohostrannou použitelnost a maximální spolehlivost.Tyto střídače jsou dostupné ve výkonových třídach od 2,6 do 12 kW a díky mnoha výhodám garantují dlouhodobě maximální výtěžnost.

 

 Fronius IG

Výrobky řady Fronius IG v kompaktním tvaru jsou velmi výkonné, vysoce spolehlivé a snadno ovladatelné. Různé typy, připravené pro každou velikost zařízení, lze podle požadavků neomezeně kombinovat. Promyšlené procesorové ovládání ve spojení s výkonným vysokofrekvenčním transformátorem využije u všech typů modulů maximum získané energie.

 

Fronius CL

Modulární systém. Maximální výnos.PV centrální střídač Fronius s konceptem MIX ™Fronius CL kombinuje vysoce účinnou výkonovou elektroniku s unikátním a modulárním designem až 15 tototožných jednotek v koncepci MIX ™. Výhody tohoto vyspělého systému jsou maximální výnosy a vysoká stabilita. Střídače Fronius CL jsou optimálním řešením pro fotovoltaické systémy až do několikaset kW. Mezi další plusy patří modul manager pro přesné sledování MPP bodu, funkce přepínání transformátoru a mnoho dalších funkcí. To dělá z Fronius CL mnoho-účelové zařízení, které zaručuje stále vysoký výkon.

 

Fronius Symo

Kompaktní třífázový střídač pro maximální flexibilitu
Fronius Symo je beztransformátorový, třífázový a kompaktní střídač pro domácnosti, který se může pochlubit výkonovou kategorií v rozmezí od 3.0 do 4.5 kW. Vysoké napětí systému, široký rozsah vstupního napětí a neomezené použití ve vnitřním a vnějším prostředí zajišťuje maximum flexibility při návrhu systému. Standardní rozhraní pro připojení k internetu přes WLAN nebo ethernet a snadná integrace komponent třetích stran, dělá z Fronius Symo jeden z nejlépe komunikativních střídačů na trhu.

 

Fronius IG TL

Zapoj budoucnost. Maximalizuj zisk.Beztransformátorový FV střídač a standardizovaný monitoring systému Konzistentní rozšíření úspěšné rodiny: Fronius IG TL zahrnuje všechny výhody koncepce beztransformátorového střídače s vysokou inovací a kvalitativními požadavky Fronius.
Ideální pro systém od rodinného domu až po zemědělské nebo obchodní instalace. Unikátem ve své třídě, je standardizovaný monitoring systému, který pomáhá tomuto střídači zajistit maximální výnosy i v budoucnosti.

 

Fronius Agilo

Centrální střídač s revolučním transportním a instalačním systémemPrvní střídač ve své výkonové třídě, který může být kompletně naistalován a servisován integrátorem, Fronius Agilo nastavuje nové standardy. Speciální vysoko-zátěžová kolečka, kompaktní design a možnost výměny komponentů u zákazníka dělá Fronius Agilo unikátním.  S maximální výstupním výkonen 75 kVA a 100 kVA je Fronius Agilo vhodný zejména pro průmyslové a komerční systémy.- Snadný transport
– Snadná instalace
– Snadná údržba

 

Průmyslová regulace

Zajišťujeme komplexní dodávky měřících a regulačních systémů od návrhu až po realizaci. Pro naše řešení využíváme osvědčenou měřicí, řídicí a regulační techniky společnosti MICROPEL s.r.o, která působí na trhu od roku 1995. Portfólio firmy MICROPEL nám umožňuje realizovat jak malé aplikace (regulace vytápění, klimatizace) tak i složité systémy (řízení výrobních procesů). Na výrobky společnosti MICROPEL je standardně poskytována záruční lhůta v délce 5 let.
Produktové portfólio firmy MICROPEL je tvořeno především několika řadami volně programovatelných řídících automatů určených pro různě náročné aplikace. Patří však do něj také rozšiřující periférie, prostředky pro komunikaci – převodníky na různá komunikačních rozhraní, hardwarové doplňky – napájecí zdroj, galvanické oddělení komunikační linky.

Měřící a regulační prvky lze kombinovat s ostatními technologiemi, které dodáváme viz. tepelné zdroje či systému inteligentního domu.

 

Regulační automaty

Řídicí systém 400

Jedná se o řadu výkonných modulárních řídících automatů MPC405 a periferních jednotek MEX401 a MEX402.Kombinaci vstupů a výstupů lze volit vhodnou kombinací volitelných modulů (max.3 v každém zařízení). Propojení MPC400 a periferních jednotek je realizováno rychlou linkou EX-BUS. Konfigurace jednotlivých jednotek probíhá z PC po rozhraní USB. PLC MPC405 disponuje barevným grafickým displejem.

 

 Modulární PLC MPC300

Jedná se o volně programovatelné automaty modulární koncepce. Tedy kombinaci vstupů a výstupů a vybavení automatu lze volit vhodnou kombinací 3 základních modelů této řady a několika dopňkových modulů. Svojí komunikací, síťovou podporou a návazností na ostatní prostředky jsou kompatibilní se všemi ostatními automaty systému Micropel.Automaty řady MPC300 jsou určeny pro zástavbu do standardních rozvodnic s lištami DIN 35.

 

 Kompaktní PLC MPC220

Řada PLC s pevnou konfigurací I/O a s atraktivními vlastnostmi, které vyniknou zejména v malých a středních aplikacích a v aplikacích MaR. Všechny typy mají stejné osazení vstupů/výstupů (celkem 20 I/O), v provedení AC navíc možnost napájení z 230VAC. Univerzální vstupy jsou individuálně konfigurovatelné pro různá analogová měření nebo teplotní čidla Pt100, Pt1000, Ni1000. Univerzální výstupy lze využít jako digitální nebo analogové …

 

Kompaktní PLC řady K

Řada K nabízí uživateli dva typy kompaktních automatů s operátorským panelem a dostatečným počtem vstupů/výstupů pro realizaci malých a středních aplikací. Automaty mají stejné procesorové jádro a tudíž stejné programové možnosti jako řada MPC300. U této řady byla zvolena koncepce pevných konfigurací vstupů/výstupů. Automaty řady K jsou umístěny v celokovovém krytu s krytím IP65 a montují se do vyříznutého otvoru zepředu na panel.

 

Malé PLC řady M

Řada M představuje typicky malé automaty určené pro malé a jednoduché aplikace. Automaty se svou povahou blíží jednoúčelovým regulátorů ovšem s tím, že jsou programovatelné. Programovat se dají pouze ve starší a jednodušší verzi jazyka Simple (verze 2).

 

 

Terminály

Terminály jsou zařízení, které nemají vlastní vstupy a výstupy. Jsou vybaveny připojením na linku RS485 s protokolem PesNet a to pomocí převodníku protokolů nebo přímo pomocí vlastního ovladače. Terminály s vestavěným PLC umožňují kromě zobrazení a nastavování hodnot síťových proměnných řešit i řídící a regulační algoritmy a jsou prgramovatelné pomocí jazyka Simple v.4.

Terminály MT201/MT201H

Terminály MT201 a MT201H jsou pokojové terminály navržené pro montáž do rámečků ABB Praga Time a Element podobně jako pokojový ovladač EX05. Obsahují zároveň plnohodnotné PLC se zálohovaný reálným časem a datovou pamětí.

 

 Hakko GT606

Hakko GT606 představuje označení sestavy grafického terminálu Hakko Monitouch V606eC20 (8 barev, rozlišení 320×240 pixelů) s dotykovou obrazovkou a komunikačního převodníku CA3HK pro připojení k síti automatů.

 

 

Komunikační převodníky

Jedná se o skupinu zařízení, která umožňují propojení zařízení Micropel komunikujících po lince RS485 protokolem PesNet s vnějším světem, tedy především osobními a průmyslovými PC (programovými prostředky pro konfiguraci a vizualizační systémy), GSM terminálem popř. linkovým modemem, ale i zařízeními ostatních výrobců. Tyto převodníky jsou nezbytné pro programování a konfiguraci všech zařízení firmy Micropel.

CA21

Komunikační převodník USB/RS485 (PesNet) pro komunikaci mezi PC a sítí zařízení Micropel vybavený blokovým přenosem dat, vylepšenou a především zrychlenou komunikací s automaty i hostitelským počítačem.

 

 CA3

Komunikační převodník RS232/RS485(PesNet) pro komunikaci mezi PC a sítí zařízení Micropel. Převodníkem CA3 lze také realizovat GSM bránu pro vzdálenou komunikaci prostřednictvím SMS zpráv. Převodník CA3 také disponuje funkcí synchronizace dat více sítí PesNet.

 

CA4

Komunikační převodník ETHERNET/RS485(PesNet) pro komunikaci mezi PC a sítí zařízení Micropel. Převodník CA4 umožňuje synchronizaci dat sítí PesNet a obsahuje také Webserver, pomocí něhož lze realizovat vzdálený monitoring a vizualizaci provozních parametrů a dat. Nastavení komunikačních možností tohoto převodníku je velice rozsáhlé a variabilní.

 

CA4EGN

Komunikační převodník pro propojení systému MICROPEL® a inteligentní elektroinstalace ABB Ego-n®.

 

 

Rozšiřující periferie

Řada inteligentních periferií Micropel EX je koncipována jako doplněk k automatům systému Micropel na rozšíření jejich vstupů, výstupů a dalších funkčních vlastností. Základním společným rysem všech periferií řady EX je jejich schopnost komunikace po lince RS485 sítě PESnet a možnost výměny dat s automaty zapojenými v síti pomocí síťových proměnných. Periferie nemají žádný vlastní výkonný program.

Vícefunkční ovladače

Do této skupiny periferií spadají interiérové zařízení určené pro komunikaci s obsluhou, tedy nastavení požadovaných provozních parametrů popř. vizualizaci měřených parametrů. Periferie EX 01A a EX 05 mají v sobě navíc zabudován sensor teploty popř. vlhkosti a poskytují tyto hodnoty do sítě PesNet.

 

 Vstupně/výstupní periferie

Jedná se o skupinu zařízení umožňující jednoduše rozšírit řídící systém MICROPEL o další vstupy a výstupy s možností zabudování na DIN lištu nebo přímo do instalačních krabic určených k zabudování pod omítku. Základním společným rysem je schopnost těchto zařízení komunikovat po lince RS485 v systému MICROPEL. Periferie nemají žadný vlastní výkonný program, pouze \“propojují\“ svoje vstupy a výstupy do sdílených síťových proměnných.Jejich konfigurace probíhá přímo ve vývojovém prostředí StudioWin.

 

Ostatní periferie

Tato kategorie obsahuje zatím pouze jednu periferii EX06 sloužící pro bezkontaktní identifikaci. Používá se především jako součást identifikačního docházkového systému, ale je možné ji také zabudovat do strojů a výrobních zařízení pro identifikaci polohy některé z částí.

 

Inteligentní domy a ovládání přes internet

Inteligentní dům, který lze ovládat z mobilního telefonu se dnes stává čím dál běžnějším. Hlavními důvody jsou stále dostupnějších technologie, úspora energií a zejména výrazně vyšší komfort bydlení. Základním rysem každého inteligentního domu je maximální integrace dostupných technologií do jediného spolupracujícího ekosystému.

Integrace jednotlivých technologií v domě přináší téměř vždy užitek, integrací topného systému s venkovními roletami lze efektivně dům vytápět i ochlazovat, vhodnou integrací jednotlivých zdrojů tepla lze zvýšit celou účinnost systému, atd.

Součástí inteligentního domu může být i dálkové ovládání systému z mobilního telefonu, tabletu, počítače či chytré televize. Systém stačí doplnit o komunikační zařízení a napojit jej na naši hostingovou službu VisualREG, zprostředkující komunikaci vašeho domu s mobilním telefonem.

 

Inteligentní dům

I když je vhodnější uvažovat o domu jako jednom ekosystému již ve fázi tvorby projektu, je možné upravit i existující instalaci. Není důležité zda se jedná o novostavbu či starší dům, vždy přistupujeme k realizaci zcela individuálně a snažíme se společně se zákazníkem nalézt nejvhodnější řešení konkrétní implementace.

Pro naše řešení využíváme osvědčenou měřicí, řídicí a regulační techniku společnosti MICROPEL jejíž technologie nám umožňuje snadnou a modulární realizaci inteligentního domu. Na výrobky společnosti MICROPEL je standardně poskytována záruční lhůta v délce 5 let.

Technologie, které využíváme pro řízení inteligentního domu jsou stejné jako technologie které využíváme pro průmyslové systémy. To zaručuje vysokou spolehlivost a odolnost použitých komponent. Více informací se můžete dozvědět na stránce „Průmyslová regulace“. K inteligentnímu dům Vám můžeme dodat i technologií potřebnou pro ohřev teplé užitkové vody či celé vytápění domu viz. tepelné zdroje.

 

Dálkové ovládání domu – VisualREG

Jak VisualREG funguje ?

VisualREG je aplikace hostovaná na zabezpečených serverech, která komunikují s vašim domem pomocí šifrované komunikace. Uživateli prezentuje data pomocí intuitivního grafického rozhraní v jeho mobilním telefonu, tabletu či počítači.

 

Jaké zařízení potřebuji pro ovládání domu na dálku ?

K zobrazení vizualizace vám postačí libovolné zařízení s přístupem na internet a webovým prohlížečem. Aplikace vám bude fungovat na běžném počítači či notebooku s různými operačními systémy (Windows, Linux, Mac OS X), tak na mobilních zařízeních jako jsou chytré telefony s operačním systémem Android, iOS (iPhone) či Windows Mobile nebo s tablety iPad, Android, atd…

 

Co se stane v případě, že dům bude dočasně bez internetu ?

V případě, že dojde k dočasnému výpadku internetu v domácnosti (např. povětrnostní podmínky v případě WiFi internetu) bude omezena pouze možnost ovládání domu přes internet (z mobilního telefonu apod.), ale dům bude fungovat zcela nezávisle dle nastavených pravidel. Inteligentní dům je zcela autonomní a veškerá logika je obsažena v průmyslovém PLC automatu, který je součástí dodávky inteligentního domu.

visualreg-screenshot-1 visualreg-screenshot-3 visualreg-screenshot-2